Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Anne karnındaki bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır?

1,255,572
kez izlendi
Puan: 4.56 / 5
Detaylı Açıklama

Anne karnındaki bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır?

Anne karnındaki bebeğin cinsiyetini sadece görerek anlaşılır. Genital bölgeye bakarak bebeğin kız ya da erkek olduğunun anlaşılması kesindir. Eğer bebek izin verirse, ultrason ile görüntüleme sırasında uygun pozisyonda durursa, gebeliğin 3. ayın sonunda bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirsiniz. Ancak bebeğin cinsiyeti kesin olarak 4. ayda anlaşılır. 

Cinsiyet konusunda halk arasında bazı yanlış anlaşılmalar yaşanabiliyor. Eğer baktınız yeri ve neye bakmanız gerektiğini biliyorsanız cinsiyeti kesin olarak söyleyebilirsiniz. Eğer tecrübeli bir uzman kontrol ediyorsa bebeğin kız mı erkek mi olduğunu kesin bir dille ifade eder. 

Anne karnının altından ultrason ile baktığınızda cinsiyetin ne olduğu anlaşılamıyorsa bebeğin cinsiyetini kız olarak algılayabilirsiniz. Ancak cinsiyetin ne olduğunu kesin olarak bilmek için anne karnının farklı bölgelerinden bakmanız gerekir. Cinsiyetin belirlenmesinde en çok karışıklık kız erkek arasındaki ayırıcı özellik görülmediği zaman yaşanıyor. Bacak arası açık olan bir bebeğe baktığınız zaman cinsiyetini kesin olarak söyleyebilirsiniz. 

Bebeğin cinsiyetine bakarken bazı durumlarda karın kordonu da doktoru yanıltabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat