Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Anne karnındaki bebeğe müzik dinletmek karakterini nasıl etkiler?

7,036
kez izlendi
Puan: 3.85 / 5
Detaylı Açıklama

Anne karnındaki bebeğe müzik dinletmek karakterini nasıl etkiler?

Bebeğin anne karnında geçirdiği süre boyunca huzurlu ve mutlu olabilmesi için onun ruhsal durumunu olumlu yönde etkileyecek müzikler dinletmek mümkündür.

En önemli Doğu uygarlığı temsilcilerinden olan ve M.Ö. 571 - 479 tarihleri arasında yaşayan Konfüçyüs'ten bu yana insan karakterini duyulan seslerin şekillendirdiği bilinmektedir. 

Bebeğin 16. haftadan itibaren duymaya başladığı, sinir hücrelerinin gelişerek zekayı şekillendirdiği, bilinçaltını oluşturduğu düşünülürse bebek, duyduğu seslere karşı iyi bilinçaltı oluşturacak, kötü, karmaşık seslere karşı ise olumsuz tepkiler verecektir. 

Anne karnındaki bebeklerin sevdiği müzikler

Ünlü klasik müzik bestecisi Wolfgang Amadeus Mozart'ın müziklerinin, annenin kalp ritmine ve sesine en yatkın, düzenli, giriş, gelişme ve sonuç bölümleri olan kompozisyon havasında olduğu saptanmıştır. Bu anlamda Mozart'ın müziğini dinleyen bebeklerde sosyal ve entelektüel zekanın daha iyi geliştiği görülmüştür.

Anne ve bebek arasındaki iletişim özellikle bebeğin işitme yetisinin başladığı 16. haftadan sonra daha da önemlidir. Anne ve babanın bebekle yumuşak, huzurlu ve güven dolu bir şekilde konuşması bebek tarafından algılanacaktır. 

Keza bebekle stresli, kavga eder şekilde, gürültülü ve anlamsız şekilde konuşmak tepkiye neden olur ve bebek doğumdan sonra hırçınlaşabilir. Bebeğin karakterinin şekillenmesinde anne karnında geçirilen huzurlu saatlerin önemi büyük olduğundan ondan bir an olsun ayrılmadığımız bu 9 aylık dönemde annenin bebeğin ruhsal ve zihinsel gelişimini de dikkate alarak hareket etmesi önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat