Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Anne bağımlısı olan kız çocuk için neler yapmak gerekir?

2,605
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Anne bağımlısı olan kız çocuk için neler yapmak gerekir?

Kız çocukları günlük hayatta daha şirin ve tatlı bir mizaç sergilerler. Bu yüzden anne bağımlısı olmaya yatkındırlar. Anneleri onları hiç yanlarından ayırmak istemeyebilir. Kız çocuğu özellikle sessiz ve sakin ise annesinin yanında beklenenden daha fazla vakit geçiriyor olabilir. 

Anneye bağımlısı olan kız çocuklarına karşı annelerin yapması beklenen kız çocuğunu kendisinden ayrı bir yerde bırakabilmektir. 

Tamamen vaktini kız çocuğuna adamış, sürekli kız çocuğuyla vakit geçiren bir anne çocuğunu aslında kendisine bağlıyor demektir. Örneğin günde bir saat kız çocuğuyla oyun oynayan bir anne günün diğer zamanlarında kendi işi ile meşgul olmalıdır. Bu süre içinde kız çocuğunun kendi başına oyun oynamasını gözlemlemelidir.

Kız çocuğunu uzaktan izleyen anne, göz kontağını sürekli olarak devam ettirmelidir. Kız çocuğu ve anne arasına zamanla giren mesafe, kız çocuklarında anne bağımlılığı sorununu çözmeye yardımcı olur. Eğer kız çocuğundan anne bağımlılığına dair bir direnç geliyorsa, uzmanlara başvurulması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat