Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Anne adayı aşerdiği yiyeceği yiyemezse bebeğin cildinde leke olur mu?

14,206
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Anne adayı aşerdiği yiyeceği yiyemezse bebeğin cildinde leke olur mu?

Halk arasında anne adayının aşermesiyle bebeğin cildinde birtakım lekelerin oluşmasıyla ilgili söylentiler vardır. Bu söylentilerin tıbbi bir dayanağı yoktur. 

Yenidoğan bebeklerin cildinde oluşan lekeler doğuştan olur. Bu lekeler anne adayının herhangi bir gıdayı alması ya da almaması ile ilişkili değildir. Adına gebelik maskesi de denir. 

Gebelikte ortaya çıkan bu lekelerin büyüklükleri değişkendir, düz veya ciltten kabarık olabilirler. Vücudun farklı yerlerinde yer alabilirler. Farklı renklerde (pembe, kırmızı, kahverengi, siyah) olabilirler.

Doğum lekeleri genellikle zararsızdır, bebek için bir sorun yaratmaz ve tedavi gerektirmezler. Zamanla kaybolabilirler. Ancak bazı doğum lekeleri başka sağlık sorunlarıyla birlikte olabilirler. Bu nedenle, doğum lekesi olan bebeğin doktor tarafından değerlendirilmesi önemlidir.

Anne adayının aşerdiği yiyecek çok tuzlu, baharatlı ya da çok şekerli gibi sağlık yönünden zararlı değilse anne adayı bu tür yiyecekleri rahat bir şekilde tüketebilir. Anne adayı aşerdiği yiyeceği tüketemezse bebek cildinde herhangi bir leke olmaz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat