Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Amsterdam pahalı bir şehir mi?

31,791
kez izlendi
Puan: 4.88 / 5
Detaylı Açıklama

Amsterdam pahalı bir şehir mi?

Amsterdam çoğu Avrupa şehri gibi, ortalama bütçeye sahip insanlar için çok ucuz bir şehir sayılmaz. Amsterdam'da iyi bir tatil yapmak için belli bir bütçeye sahip olmanız gerekir. Eğer 3-4 günlük bir Amsterdam gezisi düşünüyorsanız bunun için toplamda 750 Euro'luk bir bütçe yeterli olabilir. Amsterdam'da size en çok masraf olacak kalemler konaklama ve yemek olacaktır.

Gerçi bütçeniz kısıtlıysa çok ucuza karnınızı doyurabileceğiniz yerler var ancak konaklama için çok ucuz mekanlar bulmanız pek olası değil. Amsterdam otelleri ve pansiyonlar çoğu Avrupa şehrine göre daha pahalı olarak nitelenebilir.

Amsterdam'da şehir içi ulaşım fiyatları da ortalamanın üzerinde sayılır. Şehir içinde ucuza gezmek için bisiklet, otobüs ya da metroyu tercih edebilirsiniz. Şehre gittiğinizde yapmanız gereken ilk şey IAmsterdam kart almak olmalı. Böylece masraflarınızı önemli ölçüde azaltabilirsiniz. 24 saatlik, 48 saatlik ya da daha uzun süreli olarak satılan bu kartların ücreti kartın süresine göre değişir. IAmsterdam kartla toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanabilir, birçok müzeye ücretsiz girebilirsiniz.

Amsterdam'a uçak biletleri de pahalı sayılabilir. Ancak fiyatlar dönemsel olarak azalıp artar. Amsterdam tatilinizi ucuza getirmek için ucuz dönemleri tercih edebilirsiniz ya da biletinizi tatilinizden 6 ay önce alarak bilet masrafınızı azaltabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat