Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ameliyatsız bel ve boyun fıtığı tedavisi nasıl yapılıyor?

168,992
kez izlendi
Puan: 4.59 / 5
Detaylı Açıklama

Ameliyatsız bel ve boyun fıtığı tedavisi nasıl yapılıyor?

Bel ve boyun fıtıkları mekanik bası yaratan tablolardır. Dolayısıyla öncelikle hastadaki bu mekanik basıyı ortadan kaldırmamız gerekmektedir.

Mekanik basıyı kaldırmanın çeşitli yolları arasında bir cerrahi yöntemler bir de cerrahi dışı yöntemler mevcuttur. Bizler ameliyatsız yöntemi tercih etmekteyiz. Ameliyatsız tedavide ilaç tedavisiyle birlikte çeşitli fizik tedavi yöntemleri kullanılır.

Fizik tedavi yöntemleri içerisinde çeşitli fizik tedavi ajanları, manuel terapi, yüksek yoğunluklu lazer osteopati kullanılmaktadır.

Bel ve boyun fıtığı mekanizmasında 2 omurun arası daralarak sinir sıkışmasına ve omurilikte sıkışmaya sebep olurlar. Bunun çözülmesi için de bu sıkışmanın mekanik olarak ortadan kaldırılması gerekir.

Son teknolojik gelişmelerde çekim yönteminin çok gelişmişi olan DRX 9000 spinal dekompresyon yöntemi kullanılmaktadır.

Bel ve boyun fıtıklı hastalarımızın diskinden kopan ve  omuriliğe  düşen bir parça söz konusu değilse ameliyatsız bir şekilde fıtıkları kesinlikle tedavi edilebilmektedir.

Tedavideki başarı oranları %86 - %95 arasındadır. Tedaviyi takip eden 3. ayda da hastaların kontrol MR'ları çektirerek fıtıklarının kesinlikle iyi olduğunu, yani omurilikte sinir basılarının kaldırıldığı gösterilir. 

DRX 9000 Spinal dekompresyon sisteminde hasta doğru seçilmişse ve tedavi de başarılı bir şekilde uygulanmış ise bu iyileşme tablosu kesindir.

Bazı ameliyat tekniklerinde sadece taşan fıtık oradan alınıp daha sonrasında tekrar fıtık gelişimine sebep olurken, bu yöntemle omur aralıkları açıldığı için tedavi sonrasında da kişiye verilen egzersiz programları düzenli olarak uygulanırsa hayat boyu tekrar fıtık oluşma riski kesinlikle yoktur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat