Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Altın iğne ile saç simülasyonunun farkları nelerdir?

3,800
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Altın iğne ile saç simülasyonunun farkları nelerdir?

Saç simülasyonunda altın iğne yöntemi farklı bir şekilde bulundu. İkiz kardeşlere aynı sistemle saç simülasyonu yaptık. Simülasyon  aynı uzmanlar, aynı iğneler ve aynı boyalar ile gerçekleştirildi. Ancak ikizlerin birinin kafa derisinde alerjik bir durum ortaya çıktı. Bu durumu incelerken daha önce kullanılan metotlarda iyileşme sürecinin çok uzun olduğunu gözlemledik. Bu durumda kişilerin metal alerjilerinin olup olmadığı düşünmeye başladık. 

Dünyada kullanılan tüm iğneler metal alaşımlı üretiliyor. Bu da metale karşı hassasiyeti olan kişilerin kafa derisinde ister istemez bir tahribata yol açıyor. Altın, kolay işlenen, havadan ve sudan etkilenmeyen çok yüksek değerli bir element ve altının metal alerjisi olan kişilerde alerjik etkisi bulunmuyor. Bu nedenle metal alerjisi olan kişileri göz önünde bulundurarak iğneleri altın alaşımlı ürettirmeye başladık. Bu sayede, metal alerjisi olan kişilere altın iğne yöntemi ile yapılan saç simülasyonu işlemleri çok daha hızlı iyileşme sürelerinin oluşmasını sağladı. Altın alaşımlı iğnelerle yapılan işlem sonrasında bölgede hiç çalışılmamış gibi bir his ortaya çıktı. İyileşme süreleri kısaldı. 

Altın alaşımlı iğnelerde görülen başarı sonrasında, kişinin saç kalınlığına uygun iğneler üretmeye başladık. Çünkü şu an dünyada saç simülasyonu işlemi için farklı modellerde iğne kullanmıyor. Uygulama yapılan hastalara aynı kalınlıkta iğneler kullanılıyor. Bu, şu anlama geliyor: Saçı olmayan birine de aynı iğne kullanılıyor, saçı seyrek birine de aynı iğne. Biz, bunun yanlış olduğunu düşündük ve farklı iğne kalınlıkları üretmeye başladık. Altın iğne yönteminde seyrek saçlı biri ile saçı hiç olmayan kişiler için dünyanın en ince iğnelerinden birini, 0.18 mikronluk iğneyi tasarlattık. Bu da saç simülasyonunda inanılmaz doğal sonuçlar elde etmemizi sağladı. Bu da işlem sonrasında saçlı deride hafif bir pembelik ve birkaç gün içinde gülümseyen müşterileri beraberinde getirdi. Biz de, 2016 yılından bu yana merkezimizde altın iğne yöntemi ile saç simülasyonu yapıyoruz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat