Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Altın çileği nasıl tüketmek gerekir?

10,360
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Altın çileği nasıl tüketmek gerekir?

Altın Çilek her hastalığa göre farklı ölçülerde tüketilmelidir. Her meyvede olduğu gibi bir gün çok yemek bir gün ise hiç tüketmemek mantıklı değildir. Her gün eşit ve sabit bir miktarda tüketmek en doğrusudur. Bu şekilde altın çileğin faydalarından yararlanabiliriz.


Örneğin katarakt rahatsızlığı için günde 10 adet altın çilek tüketmek yeterli olur. Bağırsakların çalışması için günde 15 - 20 adet altın çilek meyvesi su ile birlikte tüketilmelidir. Bu şekilde bağırsakların yumuşatılması sağlanır. Şeker hastaları, ani şeker düşmeleri ve acıkma durumlarında, öğün aralarında 7 - 8 adet altın çilek 1 bardak su ile birlikte tüketilebilir. 

Çocuklarda astım ve nefes darlığı gibi durumlarda günde 5 tane altın çilek meyvesi su ile birlikte tüketilebilir. Normalde diğer bitkilerden farklı olarak altın çileği fazla yemenin hiç bir faydası yoktur. Fazla tüketimi sindirim sisteminin fazla gaz üretmesine neden olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat