Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Altımızda çalışan biriyle konuşurken vücut dili nasıl olmalı?

1,942
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Altımızda çalışan biriyle konuşurken vücut dili nasıl olmalı?

Bir yönetici çalışanı ile konuşurken, ona herhangi bir direktif verirken herhangi bir yönlendirmede bulunurken veya fikrini dahi sorarken bu pozisyon farkını muhakkak vurgulaması gerekir. Aksi halde kendisini ona eşit gören veya daha yukarıda gören bir çalışanın, yöneticinin sözünü dinlemesi mümkün değildir. Karşı tarafın ona sözünü geçirmesi imkansızlaşır. 

Bu noktada yöneticinin kendisinden muhakkak emin bir duruş sergilemesi gerekir. Buna örnek olarak konuya hakim olduğunu, bu işin başında olduğunu karşı tarafa göstermelidir.

Bir yönetici konuşurken konuya hakim olduğunu göstermek adına dik bir duruş sergilemeli, kendinden emin konuşmalıdır. Yüksek çatı olan hareketi yapabilir buda konuya hakim olduğunu gösteren bir hareket şeklidir. Bu hareketi benimsemek, adapte etmek bir yönetici için çok büyük avantaj sağlar. Başka bir hareket ise açık el kullanmaktır. 

Muhattaba dönüp, tehdit içermeyen bir duruş biçimidir. Son hareket ise kesinlik hareketidir. Bu tek el ile de yapılabilir iki el ile de yapılabilir. Çok ince ve hassas bir noktaya temas ettiğimizi göstermek adına ve konuya da hakim olunduğunu göstermek adına yerinde ve zamanında kullanmak konuya hakim olunduğunu ve karşı tarafa gücü göstermek adına avantaj sağlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat