Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Alt solunum yolu enfeksiyonlarından nasıl korunmak gerekir?

2,748
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Alt solunum yolu enfeksiyonlarından nasıl korunmak gerekir?

Alt solunum yolu enfeksiyonlarından korunmada vücut direncini yüksek tutmak için dengeli beslenmeli, düzenli uyumalı ve spor yapılmalıdır. Eller sabunla sık sık yıkanmalıdır. Özellikle risk grubu kabul edilen KOAH ve kronik astım hastaları, kalp hastaları, diyabetliler, kanser hastaları, böbrek yetmezliği olanlar gribal enfeksiyon salgını olan dönemlerde evlerinden çıkmamalılar. 


Gribal enfeksiyonu olan kişiler aksırma ve öksürme esnasında burun ve ağzı kağıt mendille kapatmalı, kullanılan kağıt mendil çöp kutusuna atılmalı, aksi halde de kolun iç yüzüne aksırılmalıdır. Cep telefonu, klavye gibi günlük hayatta sürekli kullanılan eşyalar sık sık temizlenmelidir. 

Ev dışında herkesin kullanımına açık mekanlarda pek çok yere dokunduktan sonra eller yıkanmalıdır. Eğer grip aşısı olunmadıysa Şubat sonuna kadar aşılama yapılabilir. Aşının etkinliği 15 gün sonra başlar. Kansızlık varsa direnç düşüktür. Alerjik kişiler de bu sorunlara açıktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat