Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

ALS'ye yakalandıktan sonra yaşam süresi ne kadardır?

8,672
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

ALS'ye yakalandıktan sonra yaşam süresi ne kadardır?

ALS hastalığına yakalanan kişilerin yüzde 90 gibi bir bölümü 3 ile 5 yıl içerisinde ölüm ile karşı karşıya gelmektedir. Hastaların yüzde 10 gibi bir bölümünde 10 yıl ve daha üzerinde yaşam süreleri verilmektedir. Bu yüzde 10?luk grubu oluşturan temel bir faktör bulunmamaktadır. 


Hastalara temel desteği vermek, bir takım ilaçlardan faydalanarak solunum problemlerinin daha geç dönemde ortaya çıkmasını sağlamak hastalar için yapılacak en güzel destekleyici tedavi yöntemidir. Hastalığın başlangıcında hangi gruba girdiğinizi bilemediğiniz için ömrün uzun olabileceği hasta grubunda olma şansınızda var hasta olarak. 

Dolayısıyla hastalığın başından itibaren ilaçların düzgün kullanılması, depresyondan uzak kalınması, hastaların kendilerini sürekli motive ediyor olmaları eğer 10 yıl ve üzerinde yaşayacak bir hasta grubu içerisindeyseniz hayatı çok kolaylaştıracak ve destekleyecek formüllerin bulunması açısından çok önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat