Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Alerji ve grip için burunda tuzlu su nasıl kullanılır?

18,839
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Alerji ve grip için burunda tuzlu su nasıl kullanılır?

Özellikle grip olan insanların hastalık döneminde tuzlu su ile burunlarını yıkamaları çok faydalıdır. Burnun içerisinde akıntı varken burun içersine tuzlu su çekerek sümkürme yapılması, burun içerisindeki bütün mikropların, alerjenlerin, iltihap artıklarının uzaklaşmasını sağlar.

Alerjik rinitli insanlarda tedaviden öncede yapılabileceği gibi yani herhangi bir sprey sıkmadan önce kullanılabileceği gibi normal günlük hayatta, günlük 3 veya 5 sefer burun içerisine tuzlu su çekip sümkürme şeklinde de uygulanabilir.

Alerji rinitli kişiler tuzlu su uygulamasını genizlerine kadar çekip sümkürdükten sonra 10 dakika daha beklemeleri gerekir. Bu da burun içerisindeki hem artıkların temizlenmesini sağlar hemde burun etlerinin çıplak ve ilaca hazır hale gelmesini sağlar. Tedaviden 10 dakika önce yapılan bu tuzlu su ile sümkürme işleminden sonra alerji spreylerinin kullanılması, alerji spreylerinin mevcut etkilerinin artmasını sağlar. 

Özellikle gribin yaygın olarak enfeksiyon olduğu mevsimlerde veya domuz gribinin yaygın olduğu dönemlerde tuzlu suyun burun içerisini yıkaması çok önemlidir. El ve yüz yıkamadan sonra yurt dışı kaynaklarda en çok önerilen koruma yöntemi burun içerisinin tuzlu su ile yıkanmasıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat