Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Aldatıldığımızda bunun üstesinden nasıl gelebiliriz?

194,196
kez izlendi
Puan: 4.71 / 5
Detaylı Açıklama

Aldatıldığımızda bunun üstesinden nasıl gelebiliriz?

Aldatılmak aldatılan kişgi de ciddi bir özgüven sorunu yaratabilir. Aldatılmanın acısından kurtulmak için öncelikle özgüveninizi kaybetmemeye çalışmalısınız. Aldatmanın nedeninin siz olduğunu asla düşünmeyin. Bundan çok net bir şekilde emin olabilirsiniz. Çünkü yüzleşme anında aldatan kişi sizin eksiklikleriniz olduğunu ve bu yüzden sizi aldattığını söyleyecektir. Unutmayın ki bunu yaparkenki amacı sadece kendini haklı çıkarmak ve durumu geçiştirmek. Yani suçu asla kendinizde aramayın ve özgüveninizi koruyun. İşte bunu becerebildiğiniz zaman zaten aldatılmanın acısından kurtulma sürcenizde başlamış demektir.

Unutmayın aldatmak bir kişilik erezyonudur. Yani karşınızdaki insanın kişiliğinde bir sorun vardır. O zaman siz kendi sağlam kişiliğinizi önplanda tutmak zorundasınız demek bu. Aldatma ortaya çıktı, peki şimdi nasıl devam edeceksiniz. Aldatmanın yarattığı travmanın üstesinden gelebilmeniz için kararınızı kesin olarak vermeniz gerekiyor. Onu af mı edeceksiniz, yoksa bağışlayacak mısınız? Bu kararı net olarak verdikten sonra kararınızı sizi aldatan kişiye net bir şekilde bildirmelisiniz. Yani "evet bu ilişkiye devam etmek istiyorum ama bu senin son şansın" ya da "çok kırıldım, bunu beklemiyordum ve artık bu ilişkiyi bitiriyorum" demeli ve önünüze bakmalısınız.

Noktayı koyduktan sonra yavaş yavaş bu durumun yarattığı çöküntüden yavaş da olsa kurtulacaksınız.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat