Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Aldatılan kişi nasıl bir travma yaşar?

169,650
kez izlendi
Puan: 4.64 / 5
Detaylı Açıklama

Aldatılan kişi nasıl bir travma yaşar?

Aldatılan kişinin yaşadığı en büyük şey hayal kırıklığıdır. Çünkü ortada birlikte kurulan bir hayat, sevgi ve aşk ve en önemlisi aldıtılanın sevildiğine inanması gibi güçlü duygular vardır. Sevildiğini düşündüğü insan tarafından ona yapılan bu hareket aldıtalanın müthiş bir hayal kırıklığı yaşamasına neden olur.

İkinci büyük darbe de kandırılmışlık hissidir. Sonsuz güven duyulan insanın aslında sizin arkanızdan işler çevirdiğini gördüğünüz anda büyük bir kandırılmışlık hissi ortaya çıkar.

Arkasından başka büyük bir problem daha ortaya çıkar: Bende eksik olan ne? Beni aldatmasına neden olun ne? Bu sorular aldatılan kişi için içinden çıkılması çok zor kafa karışıklıkları ve özgüvensizlik yaratabilir. Kişi aldatılmasının nedenini kendinde arayabilir ve bu da içine düştüğü bunalımın daha da derinleşmesine neden olur. Kişi hem bir güven bunalımı daha da kötüsü hem de bir özgüven bunalımı içine girer. Sonrasında bir yas tutumuna bürünür ve içine kapanır.

Aldatılmanın etkileri çok büyük olabilir ama imkansız değildir. Kişi öncelikle bundan kurtulmak istemeli ve dirayetli olmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat