Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Alarm izleme merkezi nedir?

1,185
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Alarm izleme merkezi nedir?

Alarm İzleme Merkezleri, alarm sistemlerinden alınan dataların toplandığı, doğru verilerin bilgili ve tecrübeli iyi yetişmiş insan gücü ile değerlendirildiği ve 7/24 çalışan organizasyonlardır. Alarm güvenlik merkezleri özel güvenlik yasasına tabidir ve İçişleri Bakanlığı tarafından düzenli olarak denetlenir.

Günümüzde Alarm İzleme Merkezlerinin evlerin, işyerlerinin ve tesislerin korumasına yönelik geniş bir kullanım alanı bulunur.

7/24 hizmet anlayışı ile çalışan merkezlerde başlıca izinsiz girişleri bildiren alarm sistemleri, görüntü doğrulamalı alarm sistemleri, CCTV sistemleri, yangın alarm sistemleri, medikal alarm sistemleri, teknik alarm sistemleri, araç takip sistemleri, kişisel panik butonu gibi teknolojiler yer alır.
 
Alarm sistemi sensörleri sayesinde algılanan tehlike, alarm izleme merkezine iletilir. Alarm türüne göre ilgili birim/kişi, polis, itfaiye, ambulans yönlendirilmesi yapılabilmektedir.

Müşterinin güvenliğini en üst seviyede sağlama rolü üstlenen Alarm İzleme Merkezleri bunun dışında sistemlerden bilgiyi otomatik olarak alma, sinyallerini gerektiği şekilde filtreleme, gelen sinyali analiz ederek gerekli sınıflandırmayı yapma, müşteriye geri bildirimde bulunma gibi görevleri de yerine getirir.

İnsanlar; alarm sistemlerinin ortaya çıkmasından önceki süreçte acil durumlardan haberdar olmak için otomatik arayıcıları ve çağrı cihazlarını kullanmışlardır. Kullanıcı nüfusun artmış olması, sistemin yetersiz kalması, gönderilen mesajların açık ve kalitesinin düşük olması ile yanlış alarmların ve algılamaların ortaya çıkması nedeniyle 1970 sonrası çağrı cihazlarının yerini bugünkü alarm sistemleri almıştır. 

Alarm izleme merkezleri sadece binaları, insanları ve objeleri korumaz; aynı zamanda caydırıcıdır. Bu anlamda suç gerçekleşmeden önleyici katkı sağlar. Alarm sistemleri sayesinde hırsızdan, yangından ve birçok çevresel tehlikelerden korunabilmek mümkün olabilmektedir

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat