Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Akvaryum için ne tür anemonlar seçilmeli?

2,699
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Akvaryum için ne tür anemonlar seçilmeli?

Seçilecek anemon türleri ile alakalı öncelikle anemon bakacak kişinin bilgi ve beceri düzeyi, akvaryum geçmişi olması gerekir. Bu kişinin bilgi ve becerisine bağlı olarak akvaryumun büyüklüğü, anemon sayısı ve türü önemlidir. 


Anemonlar tek başına yaşamazlar. İster akvaryum içinde ister doğal ortamlarında olsun çok ciddi bir simbiyotik yaşam sürerler. Simbiyotik yaşam sürmelerinin nedenleri vardır. Anemonlar su içinde kayaya tutunarak, kayaların arasından çıkarak yaşayan canlılar gibi gözükseler de aslında bunlar algler denen simbiyotik canlılarla ciddi bir ilişki içindedirler. 

Anemonların üzerini saran algler, anemonlara çeşitli renkler verir ve akvaryum bu şekilde güzelleşir. Bu fotosentetik yaşam süren alglerin yaşamındaki herhangi bir bozulma onların renk reaksiyonlarının bozulmasına ve alglerin ölmesine yol açar. Bu nedenle anemonların üstündeki bağışıklıklarını sağlayan tabaka da kaybolduğundan anemonlar da matlaşır ve bir iki hafta içinde ölürler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat