Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Akü neden boşalır?

90,891
kez izlendi
Puan: 4.76 / 5
Detaylı Açıklama

Akü neden boşalır?

Otomobildeki aküler 3 ile 5 yıl civarında bir ömre sahiptir. Bu ömür sıcaklık, aküyü kullanma, park süresi, aracı çalıştırma ve arabanın 15-20 günlük hiç çalıştırılmaması gibi bir takım kriterlere bağlıdır.

Şayet aracımızı uzun zaman çalıştırmıyorsak, otomobilimizde sürekli beslenen zaman saati, radyo gibi cihazlar varsa bunlar sürekli bir akım çekerler. Şayet arabamızı 15-20 gün kullanmayacaksak, o zaman akünün irtibatını kesmemiz daha doğru bir olur.

Piknik zehir olmasın

Eğer bu seyahatlerimiz sıklıkla gerçekleşiyorsa veya biz arabamızı nadir kullanıyorsak, o zaman servisinizle görüşerek kapasitesi ve bekleme süresi daha uzun bir akü seçebilirsiniz.

Hafta sonları pikniğe gideriz, mangalımızı yakarız ve arabamızın radyosunun da bize eşlik etmesini isteriz. Bu süre 5-6 saate varıyorsa, arabamız hiç çalışmıyorsa akümüz bitecektir.

Dolayısıyla arada bir gidip arabamızı 3-5 dakika çalıştırıp kendi kendini şarj etmesini sağlarsak, zannediyorum piknik dönüşü daha az terleriz, arabamızı itmek zorunda kalmayız.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat