Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Akrobasi pilotları özel kıyafetler giyer mi?

4,976
kez izlendi
Puan: 4.30 / 5
Detaylı Açıklama

Akrobasi pilotları özel kıyafetler giyer mi?

Uçuşlar sırasında vücudun karşı karşıya kaldığı çok ciddi bir takım güçler söz konusu ve bunlar sebebiyle pilotun ve yolcunun tansiyonunda değişiklikler olabilir. Bu tansiyon değişiklikleri çok büyük sıvı kayıplarına yol açar.

Yarış kıyafetleri uyumsuz

8?10 dakikalık bir akrobasi uçuşundan sonra 10 kilometre koşmuş gibi yorulabilirsiniz ve vücudunuzun dışarıya attığı sıvı miktarı neredeyse eşdeğerdir. Dolayısıyla uçuşlar sırasında giyilen kıyafetlerin bu sıvı kayıplarını artırıcı şekilde olmaması gerekir.

Örneğin yarış otomobillerinde kullanılan kıyafetler akrobasi uçuşları için uygun değil. Yanmaz kumaştan olan bu kıyafetler ısıyı çok faza artırıyor. Isı artınca su kaybı da çok fazla oluyor başka problemler yaratıyor.

Kask takmak şart

Akrobasi uçuşlarında yanmaz kumaştan ziyade, daha zor yanabilen ama vücudun da rahat hava alabileceği kıyafetler seçilmesi gerekir. Bunlarla ilgili tekstil imalatları var.

Bunun yanında yanmaz eldiven kullanılması gerekir. Düşük irtifa uçuşlarında, gösteri uçuşlarında da kask mutlaka kask takılmalı.

Kaliteli, gözü güneşten koruyacak, aynı zamanda hava bulutluysa ve kötüyse, bu durumda da görüşü engellemeyecek güneş gözlükleri yine donanımın bir parçası olarak sayılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat