Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Akıllı telefonlarda Turkcell internet ayarları nasıl yapılır?

12,570
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Akıllı telefonlarda Turkcell internet ayarları nasıl yapılır?

Turkcell internet paketleri, cep telefonunuz üzerinden ekonomik bir şekilde internet kullanmanızı sağlayan paketlerdir. İnternet paketlerini tarifenizle birlikte ya da tarifenize ek olarak kullanabilirsiniz.

- Turkcell İnternet paketlerini, kullanım alışkanlıklarınıza göre çeşitli büyüklüklerde tercih edebilirsiniz. Turkcell.com.tr sayfamızdan paketlerimizi inceleyebilir, kullanım alışkanlıklarınıza göre size uygun internet paketine geçebilirsiniz.

- 3G abonesi değilseniz, almış olduğunuz internet paketinizden, Turkcell 3G hızında faydalanabilmeniz için yapmanız gereken tek şey 3G yazıp 2222'ye göndermek.

- Eğer akıllı telefon kullanıyorsanız, internet ayarlarınız telefonunuza otomatik olarak tanımlanır. Herhangi bir nedenden dolayı ayarlarınız değiştiyse, ayarlarınızı yeniden almak için AYAR yazıp 2222'ye gönderebilir, turkcell.com.tr'den de giriş yaparak ayarların telefonunuza gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Gelin bir de farklı telefon modelleri için internet bağlantı ayarlarınızı nasıl kontrol edebileceğinize bakalım:

- Kullanmakta olduğunuz telefon Android işletim sistemli bir telefon ise, bağlantı yapabilmeniz için İnternet bağlantınızı aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Telefonunuza uygun Turkcell İnternet ayarlarınız yüklü ise, cihaz ekranınızın üst bölümünde E, 3G ya da H işareti belirecektir. Bu, telefonunuzun şu an internet bağlantısı yapıyor olduğunu göstermektedir.

- iOS işletim sistemine sahip iPhone?larda bu bölüm "Hücresel Veri" olarak adlandırılmaktadır. Telefonunuzdan sırasıyla Ayarlar, Genel ve Hücresel bölümlerine giriş yaptıktan sonra "Hücresel Veri"nin "Açık" konumda olduğunu kontrol etmelisiniz. Turkcell İnternet ayarı için ise yine aynı bölümde yer alan "Hücresel Veri Ağı" bölümüne girip APN bölümüne "internet" yazmanız yeterli olacaktır. Bu işlem sonrasında iPhone telefonunuzun şebekeye bağlı olduğunu belirten Turkcell yazısının, Turkcell 3G ya da Turkcell E olarak gözüktüğünü görebilirsiniz. Bu durum iPhone'unuzun internete bağlı olduğunu belirtmektedir.

- Windows Phone 8 işletim sistemli cihazlarda Veri Bağlantısı bölümü Ayarların içinde, Şebeke bölümünde yer almaktadır. Windows Phone cihazlarda Turkcell İnternet ayarları otomatik olarak gelmektedir. Veri Bağlantısı bölümü açık olduğu halde telefonunuz bağlantı kuramıyorsa farklı bir bağlantı probleminiz var demektir. Bu konuda müşteri temsilcilerimizden destek almanızı tavsiye ederiz.

- Eski nesil Java ve Symbian işletim işletim sistemi bulunan cihazlarda Turkcell-Wap ya da Turkcell İnternet ayarlarınızın olması yeterlidir. Bu cihazlarda, Veri bağlantısı açıp kapatma bölümü bulunmamaktadır. Ayrıca www.turkcell.com.tr , Turkcell Online İşlemler ve 0532 7572222?den mobil internet ile ilgili her konuda destek alabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat