Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Akıllı lens nedir?

12,680
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Akıllı lens nedir?

Akıllı lens katarakt ameliyatında gözün içine taktığımız bir lenstir. Bu lenslerin daha yeni teknoloji tiplerine halk arasında akıllı lens adı veriliyor. Aslında bu lensler çok odaklı göz içi lensleri. 

Hastanın kendi göz merceği puslandığı için katarakt ameliyatında kendi göz merceği ameliyata alınıyor ve yerine yeni bir saydam sentetik bir lens takılıyor. Bu lenslerle uzak numaralar düzeltilebiliyor ancak yakını düzeltmek mümkün olmuyor; hastaların gözlük kullanması gerekiyordu. Ancak geliştirilen çok odaklı göz içi lensleri sayesinde hastalar hem uzağı hem de yakını gözlüksüz görebilir hale geldiler. Bu lensler aşağı yukarı 10 yıldır Türkiye'de kullanılıyor; yeni, 1-2 sene önce çıkmış lensler değil. Ancak Türkiye'de kullanımı azdı. Hastalarının hemen hemen yüzde 90'ında çok odaklı göz içi lensi, akıllı lens kullanan Sinan Göker'in akıllı lens ameliyatları sonucunda hastalar katarakt ameliyatından sonra daha net görüyor, ayrıca uzağı ve yakını da gözlüksüz görmeye başlıyor. 

Akıllı lenslerin zaman içinde kaliteleri çok artmış durumda. Hastalar gözlüksüz bir şekilde ilaç prospektüsü dahi okuyabilir hale geliyor. Uzak görme kalitesi de son derece iyi bir şekilde gelişti. Hastalar uzağı çok daha iyi bir şekilde görebiliyor, gözlüksüz olarak gece ya da gündüz fark etmeksizin çok rahat bir şekilde araba kullanabiliyorlar. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat