Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Akıllı lens kalıcı mıdır?

11,640
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Akıllı lens kalıcı mıdır?

Akıllı lens diye bilinen çok odaklı göz içi mercekleri kalıcı bir tedavidir. Akıllı lensler katarakt ameliyatında hastalar ameliyattan sonra yakını ve uzağı gözlüksüz net görebilsin diye takılıyor. Bu lenslerin en ileri teknoloji hali haberlerde akıllı lens olarak lanse edilmiş durumda, bu nedenle çok odaklı göz içi mercekleri halk arasında akıllı lens olarak biliniyor. 

Akıllı lens ameliyatı bir kere yapılan, katarak ameliyatı ile birlikte yapılan bir ameliyat. Halk arasında lazer olarak bilinen Fako yöntemi ya da femtosecond lazer ile yapılıyor. Bu ameliyat 10 dakikalık dikişsiz bir göz operasyonu. Göz damla ile uyuşturuluyor ve kişi hiçbir şekilde ağrı ya da acı hissetmiyor. Operasyon sonrası, ertesi gün hasta gözünü açtığında normal görmeye başlıyor ve uzağı ve yakını gözlüksüz görür hale geliyor. Katarakt ameliyatı ile birlikte yapılan akıllı lens operasyonu sonrasında hasta gözlüksüz olarak görürken, ömrünün sonuna kadar da göz numarası değişmiyor. Bu anlamda akıllı lens eskiyen veya değiştirilmesi gereken bir lens değil. Standart takılıp çıkarılan kontak lenslerle karıştırılmaması gerekiyor. Kimi zorunlu durumlarda, çocuğun görmesi ile ilgili sıkıntılarda bu lens çocuklara hatta bebeklere bile takılabiliyor ve çocuk ömrünün sonuna kadar bu lens ile yaşayabiliyor. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat