Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ailece ucuz yaz tatili nasıl yapılır?

811
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ailece ucuz yaz tatili nasıl yapılır?

Ailece seyahat etmek istiyorsanız ve bu işi ucuza getirmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Eğer çocuklarınız okula gitmiyorsa, okulların kapanmadan önceki dönemi tercih etmeniz, Mayıs ayının ikinci yarısı sizin için kesinlikle çok ideal olacaktır. 

Tatil planınızı Mayıs ayında değil de, sonbahar ayında düşünüyorsanız bu zaman da okulların açıldığı döneme dikkat etmelisiniz. Türkiye'de okullar Eylül'ün ilk ya da ikinci haftasında açılır. Dolayısıyla bu tarihlerin hemen ardından yaptıracağınız erken rezervasyonlar, sizlere otele veya seçeceğiniz tatil yöresine göre yüzde 15 ile yüzde 40 arasında ucuz fiyat avantajı sağlayacaktır. 

Eğer bu seyahate uçak ya da otobüs ile gidiyorsanız bunların da erkenden planlanması ve satın alınması gerekir. Örneğin, yolunuz üzerinde bir feribot seyahati varsa, artık Türkiye'de de feribotları ne kadar erken alırsanız o kadar avantajlı ve promosyonlu fiyatlar yakalama şansınız artmaktadır. 

Tatilde uygun fiyatlı konaklama

Aile ile seyahat eden insanlar için, özellikle çocuklarınız varsa, konaklama için ev kiralama modelidir. Pansiyonlar ve yıldızlı oteller aile ile seyahat edildiğinde bazı avantajlı fiyatlar sunar. Normalde çocukların 7 yaşa kadar, sizlerle birlikte olduğunda konaklamasının ücretsiz olduğunu unutmayın. Otellerde bu hizmet ücretsiz olarak sunulmaktadır. 

Tatil için ev kiralayacaksanız, Türkiye'de çok fazla yöresel tatil destinasyonlarında günlük ev kiralaması olmamakla beraber, ev kiralayacaksanız haftalık ya da 15 günlük tatillerinizde ev kiralama seçeneğini düşünebilirsiniz. Yurtdışında ise daha kısa süreli ev kiralama seçenekleri bulunmaktadır. Her ne olursa olsun unutmayın ki, kiralayacağınız ev hem yurtdışında hem de yurtiçinde otelden çok daha ucuza gelecektir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat