Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ağız kanserlerinin belirtileri nelerdir?

46,766
kez izlendi
Puan: 4.19 / 5
Detaylı Açıklama

Ağız kanserlerinin belirtileri nelerdir?

Ağızda oluşan kanserler genellikle uzun süre iyileşmeyen ya da hiçbir tedaviye yanıt vermeyen yarlarla tanınırlar. Ağızda belli bir süre duran yaralar genellikle kendiliğinden geçerler. Bunlar geçmedikleri takdirde bir takım ilaçlara ve antiseptik gargaralara cevap verirler, ancak bazı durumlarda tedavi süresi uzamasına rağmen iyileşme bir yana, yaraların genişlediği fark edilirse, bu durumda ağızda bir kanser tümörünün gelişmeye başladığı düşünülebilir. Kesin tanı, klinik muayene yanında, o bölgeden alınan parçaların mikroskopta incelenmesiyle konur.

Ağız kanseri belirtileri

Yaralar her zaman ağız içerisinde görülmez, bazen çene kemikleri içerisinde oluşur, daha sonra ağızda belirti vermeye başlarlar. Bu gibi durumlarda periyodik olarak diş hekimi kontrolünün önemi büyüktür. Alınan radyografilerde bunlar erken tanı ile tespit edilebilir.

Bunun dışında prostat kanseri gibi bazı kanser türlerinin en sık dağıldığı yer alt çene kemiğidir. Dolayısıyla, prostat kanseri olduğu bilinen bir birey periyodik olarak radyolojik kontrollere tabi tutulur. Bu şekilde eğer bir yayılma, yani metastaz söz konusuysa en erken safhada tespit edilmeye çalışılır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat