Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Adli Yargı Hakimliği Sınavı'nda ne tür sorular soruluyor?

1,986
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Adli Yargı Hakimliği Sınavı'nda ne tür sorular soruluyor?

Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yarışma Sınavı'nda 40 adet genel yetenek ve genel kültür, 100 adet alan bilgisi test sorusu ile toplam 140 soru yer alır

Genel kültür ve genel yetenek testinde 8 Türkçe, 8 Matematik, 8 Türk Kültür ve Medeniyetleri, 8 Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi ve 8 Temel Yurttaşlık Bilgisi sorusu yer alır.

Adli Yargı Hakimliği Sınavı Alan Bilgisi Testi'nde 10 Anayasa Hukuku, 10 Medeni Hukuk, 10 Borçlar Hukuku, 10 Hukuk Yargılama Usulü, 10 Ticaret Hukuku, 10 İcra İflas Hukuku, 10 Ceza Hukuku, 10 Ceza Yargılama Hukuku, 10 İdari Yargılama Usulü ve 10 İdari Yargı Hukuku sorusu bulunur.

Adayların sınavda başarılı olması için bu sorular neticesinde edindikleri puanın minimum 70 olması gerekir. Adayların 70 puana ulaşması için bu soruların ne kadarına doğru cevap vermesi gerektiğine dair belirgin bir sayı bulunmamaktadır. Çünkü ÖSYM tarafından düzenlenen Adli Yargı Hakimliği Sınavı'nda 2012 yılı itibari ile standart sapma yöntemi uygulanmaya başlanmıştır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat