Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Adet görememenin tedavisi nasıl yapılır?

28,250
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Adet görememenin tedavisi nasıl yapılır?

Adet görememe tedavisi için önce tanının iyi konması gerekir. Genç kızlıktan bu yana bir kadın hiç adet görmemiş olabilir ya da düzenli adet gören kadından adetin kesilmesi ya da aksama görülebilir. Bu ikisi ayrı değerlendirilir ve tanıya göre nedene bağlı araştırma yapılır. 


Adet görme işlemi için çalışan herhangi bir sistemin bir parçasında bir aksama olabilir. Hormon salınımını sağlayan beyindeki mekanizmada sıkıntı varsa kişinin psikolojik durumuna bakılarak tedavi uygulanmalıdır. Eğer yumurtalıkla ilgili bir sorun varsa, eğer menopoz ise bunun tedavisi zaten yoktur. 

Eğer geçiş yolu yani rahimle ilgili bir aksama varsa bunun da nedeni belirlenir ve tedavi uygulanır. Cerrahi müdahale ile de düzenleme yapılabilir. Eğer üreme çağındaki kadında aniden adette kesilme olursa ilk akla gelen durum gebelik olmalıdır. Gebelik yoksa diğer nedenler araştırılmalı ve ona göre tedavi yapılmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat