Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Açık havada spor yapan kadınlar ne tür kıyafetler giymeli?

677
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Açık havada spor yapan kadınlar ne tür kıyafetler giymeli?

Açık havada spor yapan kadınların tercih ettiği kıyafet hava şartlarına uygun olmalıdır. Hava şartlarına uygun giyinmemek hem kişiyi rahatsız eder hem de çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir. 

Kışın kısa kollu tişörtle spor yaparsanız vücudunuzda soğuk yanığı oluşabilir. Yazın sıcak havalarda çok açık kıyafetlerle spor yaparsanız da güneş yanığı oluşabilir. 

Yazın çok kalın giyinirseniz aşırı terleme olur ve ıslak bölgeler sürtünme dolayısıyla kızarabilir. Spor için seçtiğiniz kıyafetin ter emme özelliği olmasına dikkat edin. 

Yürüyüş yaparken, yürümenizi engelleyecek dar kıyafetler kasların çalışmasını engeller bu yüzden yürüyüşten istenen fayda sağlanmaz. Spor yaparken kan dolaşımı da çok önemlidir. Spor için kıyafet seçerken kan dolaşımını ve kasların çalışmasını engelleyecek dar kıyafetler seçmemeye özen gösterin. 

Açık havada spor yaparken vücudunuzun açıkta kalan yüzeyleri ile havanın teması sonucu vücutta ani ısı değişiklikleri olur. Kışın açık havada spor yaparken atkı, bere ve eldiven kullanarak vücut ısınızı sabitleyebilirsiniz. Yazın ise güneş gözlüğü ve şapka gibi materyaller kullanabilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat