Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Acemi sürücüler trafiğe çıkmadan önce hangi becerileri mutlaka edinmeli?

19,148
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Acemi sürücüler trafiğe çıkmadan önce hangi becerileri mutlaka edinmeli?

Acemi sürücüler için trafiğe çıkmadan önce bilmesi gereken hayati konular direksiyon becerisi ve ayna kontrolleridir. Bu iki konu üzerinde hakimiyet kurduktan sonra sürücü yavaş yavaş pratik kazanır ancak ilk aşamada ayna ve direksiyonların iyi kullanılması şarttır. Bu konularda pratik kazanmak için elbette bol bol araç sürmek gerekir. Ancak deneyim kazanma amaçlı bu sürüşlerin boş arazilerde ya da trafiğe kapalı yollarda yapılması gerekir. Burada yeterince pratik kazanıldıktan sonra trafiğe çıkılabilir ve trafik deeneyimi kazanılabilir.

Yeni başlayan bir sürücü için ayna kontrolleri hayati önem taşır. Hem şerit değiştirirken hemde dönüş yaparken aynaların doğru bir şekilde kullanılması şarttır. Kişi öğrenme aşamasında trafikte seyrederken aynaları gerektiği gibi kullanma konusunda yetkinleşmelidir. Sürücü aynaları kullanırken yolu kaçırıyorsa ya da aracın üzerindeki hakimeyeti zayıflıyorsa daha çok çalışmalı ve tecrübe kazanmalıdır.

Bunların dışında sürücünün temel olarak trafik kuralları ve işaretleri çok iyi bilmesi ve bunlara harfi harfine uyması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat