Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Acemi sürücüler aracın aynalarını kullanmayı nasıl öğrenebilir?

33,749
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Acemi sürücüler aracın aynalarını kullanmayı nasıl öğrenebilir?

Araç kullanırken aynalara hakim olmak hayati önem taşır. Çünkü sürücü önüne dikkat ettiği kadar arkasındaki ve yanındaki araçlara da dikkat etmelidir.

Yeni sürücüler ayna kullanımı konusunda yeterli pratiğe sahip olmalıdır. Ayna kullanımı ile ilgili yeterli alışkanlığa sahip olmayan sürücüler kendileri için ve trafikteki diğer araçlar için ciddi tehlike yaratır. Sürücü aynalara bakarken önüne de bakmalı, aracın hakimiyetini asla kaybetmemelidir.

Sürücü ayna kullanma alışkanlığını araç kullanmaya başladığı ilk günlerde kazanmalıdır. Öğrenme sürecinde ayna kullanım pratiği kazanılmazsa sonraki dönemde kazanmak da zor olacaktır. Sürücü trafikte aynalarını dönüş yapsın ya da yapmasın, şerit değiştirsin yada değiştirmesin her 8-10 saniyede bir hızlıca kontrol etmelidir. Şerit değiştirmede önce aynalar mutlaka kontrol edilmeli ve geçilecek şeritte araç olmadığından emin olunmalıdır.

Aynaları doğru kullanamayan sürücü gerekirse alışkanlık kazanana kadar boş ya da trafiğe kapalı yerlerde alıştırma yapmalıdır.


Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat