Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

ABD vizesi başvurusu hangi nedenlerle geri çevrilebilir?

43,885
kez izlendi
Puan: 4.89 / 5
Detaylı Açıklama

ABD vizesi başvurusu hangi nedenlerle geri çevrilebilir?

Amerika'da vize başvurusunun reddedilme nedenleri başında yasadışı göçmenlik ile ilgili şüphe oluşturabilecek durumlar gelir. Türkiye'de herhangi bir şirkete bağlı olarak çalışmıyor ve/veya maddi gelirinizi herhangi bir şekilde belgeleyemiyorsanız ABD Konsolosluğu başta olmak üzere herhangi bir konsolosluk vize başvurunuzu yüksek ihtimal geri çevirecektir. Çünkü konsolosluğun ilk görmek isteyeceği şey sizin bu seyahati yapabileceğinizi ve orada kalacağınız süre boyunca maddi gücünüzün orada yeteceğini görmektir.

Bunların dışında, Amerika vize başvurunuz, geçmişinizde herhangi bir nedenle yasadışı bir olay nedeniyle yargıya intikal eden bir durum nedeniyle mahkumiyet almış olmanız konsolosluğun size şüphe ile bakmasına neden olabilir.

Tüm bunların dışında konsolosluklar kimi zaman tur şirketleri dahil olmak üzere, kimsenin bilemeyeceği nedenlerle başvuruları reddedebilir.

Amerika Birleşik Devletleri'nin vizenizi reddetmesi durumunda isterseniz hemen bir sonraki ay, isterseniz 2 yıl sonra tekrar başvurabilirsiniz. Vize talebinizi reddedildi diye bir daha ABD vizesine başvuramazsınız diye bir kaide yok. Bununla birlikte tabii ki hemen ertesi hafta ya da ertesi ay başvurmanızın faydası yok. Nitekim, 2 yıl sonra gitseniz bile, bilgisayarda isminizi gördüklerinde sizin daha önce başvurduğunuzu ve vize talebinizin reddedildiğini kendi kayıtlarından çıkaracaklardır.

Vize red sebebi maddi koşullar ya da iş ile ilgili ise, durumu kurtaran şu olabilir: Siz bu 2 yıl içinde çalışmaya başlamışsınızdır ve maddi olarak durumunuzu düzeltmişsinizdir. İşte o zaman tekrar başvurabilirsiniz. Daha önce reddedilmiş olmanız ikinci vize talebinizde de reddedileceğiniz anlamına gelmez. Ancak bu, vize red nedeni maddi ya da çalışma ile ilgili değil ise, başka bir sebeple reddedilmişsek sebeplerin ortadan kalkması ya da o sebebin aslında sizin seyahatinize engel olmayacağını göstermeniz, o ülkeye kaçma gibi bir girişimde bulunmayacağınızı konsolosluğa herhangi bir şekilde ispatlamanız gerekiyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat