Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

ABD vizesi başvuru formu çeşitleri nelerdir?

19,441
kez izlendi
Puan: 4.62 / 5
Detaylı Açıklama

ABD vizesi başvuru formu çeşitleri nelerdir?

ABD vizesi için gerekli başvuru formları, başvuru amacınıza ve neden başvurduğunuza göre değişkenlik gösterir. Eğer Amerika'ya turistik bir seyahat yapmak istiyorsanız, 156 başvuru formu doldurmanız gerekir. Amerika vizesi turistik başvuru formu genel anlamda kimlik bilgileriniz, adresiniz ve işinizle ilgili soruları içerir. Kişisel bilgilerinizi içeren bu kısmı doldurduktan sonra 156 formunda Amerika'ya neden gittiğinizi, Amerika'da nerede veya kimde kalacağınızı da belirtmeniz gerekir.

Amerika vizesine başvuru için doldurmanız gereken bir diğer form da 157'dir. 157 başvuru formu Türkiye'deki 16 - 45 yaş arasındaki erkek vatandaşlar ve 3. dünya ülkeleri vatandaşları doldurur. 156 ve 157 formları Amerikan vizesi başvurusu için en sık kullanılan formlardır.

Eğer Amerika'ya evlilik, tedavi, çalışma, yerleşme ya da eğitim amaçlı gidiyorsanız farklı formlar doldurmanız gerekir. Bu amaçlarla ABD vizesi almak istiyorsanız Amerikan Konsolosluğu'nun Türkçe web sayfasından ilgili formlara ulaşabilir ve sitede yer alan yönlendirmelere uyarak bu formları kolaylıkla doldurabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat