Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

ABD vizesi almak zor mu?

51,289
kez izlendi
Puan: 4.36 / 5
Detaylı Açıklama

ABD vizesi almak zor mu?

ABD vizesi almak zor değil. Sizden istenen evrakları tamamladıysanız, geçmişinizde adli makamlara taşınmış herhangi bir yasadışı suç benzeri bir sorun yoksa veya Amerikan Konsolosluğu'nun verdiğiniz belgeler veya sizin hakkınızda yaptığı araştırma sonucunda çok uç detaylara rastlanmadıysa vize almanızda, sırf Amerika için değil; tüm ülkeler için herhangi bir sakınca yoktur.

Konsoloslukların görevi genel kanının aksine vize vermemek değil, verilen evrakların uygunluğunu kontrol edip size vize sağlamaktır. Buna anlamda sizin göreviniz de evraklarınızı tamamlamak ve konsolosluğun belirttiği tüm gerekleri yerine getirmektir.

Konsolosluk görevlileri seyahat edeceğiniz ülkede kalmayacağınıza ikna olmak için orada bulunurlar. Bu nedenle sizin de "ülkenizde kalmayacağım, sadece gezeceğim ya da işimi yapıp geleceğim" ifadenizi hem evraklarınız hem de yapacağınız görüşme ile desteklemeniz gerekir.

Amerika vize başvurularının ne kadarı geri çevrilir sorusuna tam bir oran ile yanıt vermek çok mümkün değil. Bu, Amerika için daha zordur çünkü Amerikan vizesi için yapılan başvurular şahsi olarak yapılır. Başvurular şahsi olarak yapıldığından vize başvurusu yanıtlarını da yolcuların kendisi alır. Bu yüzden tur şirketi görevlilerinin "Amerika vizesine kaç kişi başvurdu, kaçı geri çevrildi" sorusunun yanıtını ve oranını bilmesi mümkün değildir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat