Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

6 yaşındaki çocuğum uyumuyor, ne yapmalıyım?

2,393
kez izlendi
Puan: 3.12 / 5
Detaylı Açıklama

6 yaşındaki çocuğum uyumuyor, ne yapmalıyım?

Çocuğun aktiviteleri arttıkça uykuya ayırmak istediği zaman da azalır. Giderek daha az uyumak ister. Aile de bu talep karşısında çocuğun artık daha az uykuya ihtiyaç duyduğunu düşünebilir ama 6 yaşındaki çocuğun günde 10 - 12 saat uyuması gerekir. 6 yaşındaki çocuk akşam en geç 22:00'da uyumalıdır.
Bilgisayar ve televizyona uykudan artan zamanlarda izin verilebilir. Çocuğun okula gittiği günlerde televizyon ve bilgisayara 45 dakikadan fazla izin verilmemelidir. Çocuğun televizyon ve bilgisayar kullanım saatleri uyku saatine yakın olmamalıdır. Televizyon ve bilgisayar kullanımını haftasonuna kaydırarak haftaiçi günlerin okula ve derslere ayrılması daha uygundur.
Çocuğun günlük rutinleri arttıkça uyku da bu rutinin içine dahil olup daha düzenli hale gelir. Örneğin okula gidiyorsa uyandığı ve eve geldiği saat bellidir, çeşitli aktivitelere katılıyorsa bunların saati bellidir. Bu günlük düzene bağlı olarak uyku da düzene girer.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat