Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

6 yaş çocuğunun sosyal gelişimi nasıldır?

3,317
kez izlendi
Puan: 3.24 / 5
Detaylı Açıklama

6 yaş çocuğunun sosyal gelişimi nasıldır?

6 yaşındaki çocuk önceki yaşlarına göre daha bağımsız ve daha sosyaldir. Dışarıyla olan ilişkisi artmıştır. Anne ve babasından bağımsız olarak geçirdiği kendine ait zamanları vardır.
6 yaşındaki çocukta bütün bağımsızlığına ve özgürlük duygusuna rağmen güven duygusunda zedelenme vardır. Çocuk, çevresindeki dünya büyüdükçe ne yapacağını ve nasıl davranması gerektiğini şaşırır. Anne babasının onayına ve övgüsüne ihtiyaç duyar. Anne ve babasının desteğini arkasında hissetmek ister. Çocuğun iyi ve doğru davranışları ebeveynler tarafından takdir edilmelidir.
6 yaşındaki çocuk arkadaşlarına çok düşkündür. Arkadaş grupları oluşturabilir ya da bazı arkadaşlarıyla daha iyi anlaşabilir. Fakat 6 yaş arkadaşlıkların tam olarak oturduğu yaş değildir. En yakın arkadaş olarak seçtiği kişi sürekli değişebilir.
Eleştiri ve ceza 6 yaşındaki çocuğu çok yıpratır. Eleştiri ve ceza konusunda sert ve uzlaşmaz olabilir. 6 yaşındaki çocuk talepkardır ve bütün sorularına cevap ister. Kural kavramını tanımaya başlamıştır. Çocuk 6 yaşına geldiğinde aile evdeki kuralları iyice gözden geçirmeli ve ev içi disiplini sağlayacak kurallar sabitleştirilmelidir.

6 yaşındaki çocuk dışarıdaki büyük dünya ile kıyaslayınca kendini evdeki katı kuralları olmayan düzende daha güvende hisseder.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat