Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

5 yaş çocuğunun sosyal gelişimi nasıldır?

10,286
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

5 yaş çocuğunun sosyal gelişimi nasıldır?

5 yaşındaki çocuk sosyal gelişim yönünden sosyal ortamlara daha fazla girmeye ve diğer çocuklarla oynamaya hazırdır. 5 yaşındaki çocuk sırasını bekler, paylaşır, dramatik oyunlar oynar ama her zaman paylaşmak ve sırasını beklemek istemez. 

 
Çocuk 5 yaşına geldiğinde dramatik ve kurgulu oyunlar oynamaya başlar. Bazı yeni oyunlar keşfedip kendisi kurallar koyar. 
 
Her çocukta olduğu gibi 5 yaşındaki çocukta da korkular vardır. Bazen bu korkular hayatının ön planında yer alabilir. Ebeveynlerin korkular konusunda çocuğa destek olması gerekir. 

5 yaşındaki çocuk kendi motor hareketlerini test edebilir. Bu hareketlerin gelişmesi için çaba gösterebilir ama henüz yarışmaya hazır değildir. 5 yaşındaki çocuklar motor yetenek gerektiren yarışmalara sokulmamalıdır. 
 
Ayıp ve küfürlü kelimeler 4 yaşında olduğu gibi 5 yaşında da çocuğun çok ilgisini çeker. Ayıp ve küfürlü kelimeleri kullanarak etraftaki insanların dikkatini çekmeye çalışır. 
 
5 yaş çocuğu artık etraftaki insanların duygu ve düşüncelerine daha fazla önem verir. Kendi davranışlarını ve kendi yaşantısını başkalarının duygu ve düşüncelerini de göz önünde bulundurarak ayarlamaya başlamıştır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat