Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

3D lazer lipoliz ile vücut şekillendirmede sonuçlar ne zaman görülür?

7,471
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

3D lazer lipoliz ile vücut şekillendirmede sonuçlar ne zaman görülür?

3D lazer lipoliz sonrasında vücut şekillendirme kalıcıdır. Yağlar gittiği için, o bölge şekillendiği için işlem sonrasında aşırı kilo alma ya da aşırı kalori alma söz konusu olmazsa, herhangi bir şekilde şekil değişikliği olmaz. 3D lazer lipoliz sonuçlarının görülme zamanı tamamen uygulama sırasında uygulanan teknolojilere ve kişinin kendi özelliklerine göre değişiklik gösterir. Cilt sıkılaştırma işlemi biraz daha fazla uygulanmışsa, lazer kısmı ön plana alındıysa, daha fazla ısı oluştuğu için vücudun iyileşme sürecinde daha fazla ödem oluşabilir. Bu durumda da sonuçlar bir müddet daha geç görülebiliyor. 

Ödemlenme, vücudun iyileşme sürecinin kaçınılmaz bir sonucudur. Çünkü vücut iyileşirken her insanda aynı şekilde iyileşir. Sadece bazı insanlarda ödemli periyot daha kısa olurken, bazı kişilerde ise ödemli süreç daha uzun sürebiliyor. 

Kişinin bağ dokuları az ise daha çabuk ödem atar. Ancak kişinin bağ dokusu sıkıysa, sporcuysa, düzenli egzersiz yapıyorsa ve sert bir bağ dokusu varsa, bu kişilerde ödem daha uzun süre kalır. 

Cilt sıkılaştırma için lazer işlemi daha fazla uygulandıysa, ödem daha uzun sürebilir. Bu durumda ne olur; kişi sonucun çıkmasını biraz daha fazla bekler. Normal şartlarda kişi 1 ay içinde ödemi atmaya başlayıp, 3 ay içinde sonuçlar görülmeye başlanacakken, kişinin bağ dokusu sıkıysa veya cilt sıkılaştırma işlemine yoğunluk verilerek lazer daha yoğun uygulanmışsa, ödemin atılması bir buçuk aya sarkabilir, sonuçların netliği de 4. ayın sonunda görülmeye başlanabilir.

Kimi durumlarda ise 1. ayda ödemini tamamen atıp vücut şekli oturan hastalar da olabilir. Bu anlamda hem uygulama hem de hastanın kendi vücut yapısına bağlı olarak sonuçlar farklı zamanlarda ortaya çıkar. Standarda baktığımızda, 1 ayda ödem atılır, sonuçlar ise 3. ayın sonunda net bir şekilde görülmeye başlanır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat