Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

3D lazer lipoliz ile alınan yağlar dolgu malzemesi olarak kullanılabilir mi?

6,727
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

3D lazer lipoliz ile alınan yağlar dolgu malzemesi olarak kullanılabilir mi?

3D lazer lipoliz yöntemi ile alınan yağlar dolgu malzemesi olarak kullanılabilir. Çünkü 3D lazer lipolizde öncelikle ultrasonik lipoliz yöntemi (vaser uygulaması) kullanılır. Vaser uygulamaları yağın kendisini hedef alır ve yağı çevre dokulardan serbestlememizi sağlar. Normalde yağ salkım gibi bir yapıdadır. Ultrasonik titreşimlerde o bölgedeki yağlar, saniyede 35000 defa titreşiyorlar. Böylelikle üzüm salkımını salladıktan sonra üzümlerin dağılması gibi o yağlar da dağılıyorlar ancak patlamıyorlar. Bu sayede kullanılabilir halde kalıyorlar. Ama bu arada o bölgedeki damarlar, sinirler veya diğer başka dokular herhangi bir şekilde etkilenmiyor. 3D lazer lipoliz işleminde yağ hücreleri patlatılmadan dağıldığı için alınan yağlar başka bölgelerde kullanılabilir.  

3D lazer lipoliz ile alınan yağlar hastanın kalçası küçükse, kalça şekillendirmede, kalça büyütmede kullanılabilir. Bunun yanı sıra kalça yanlarında kontürü bozan çukurlar varsa, bu yağ hücreleri vücutta çöküntü olan bölgeleri doldurmak için de kullanılabilir. 

Bunların dışında vücudun herhangi bir yerinde olan çöküntüleri doldurmak, kontürü düzeltmek için 3D lazer lipoliz ile alınmış yağlar kullanılabilir. 

Kadın hastalarda, memelerde küçüklük varsa ve hasta silikon protez istemiyorsa ve daha küçük bir büyüme istiyorsa, 3D lazer lipoliz ile alınan yağlar memenin üst kısmına hacim kazandırmak için kullanılabilir. Hacim verme amacıyla memenin üst kısmına yağ enjeksiyonu yapabilmek için memede sarkma olmaması gerekir. 

Buna ek olarak erkek hastalarda, özellikle jinekomasti sorunu yaşayan, memede yağlanma problemi olan hastalarda memenin alt kısmındaki yağları aldıktan sonra, alınan fazla yağları pektoral kasa enjekte ederek, hastada spor sonucu kas yapmış gibi bir görüntü oluşturulabilir. Bu şekilde alınan yağlar normal liposuctiona göre çok daha efektif olarak ihtiyaç olan bölgelere transfer edebilmemiz mümkün. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat