Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

3. ayda bebek bakımı ile ilgili nelere dikkat edilmeli?

188,361
kez izlendi
Puan: 4.78 / 5
Detaylı Açıklama

3. ayda bebek bakımı ile ilgili nelere dikkat edilmeli?

3 aylık bebeğin bakımı diğer aylardaki bebek bakımına benzer. Bu ayda yine bebeğin bez değişimi, giyimi, ortamın ısısı gibi konulara dikkat etmek gerekir.

Bebeğin bez değişimi bebek beslendikten sonra ya da bebek huzursuzlandığı zaman yapılmalıdır. Bu dönemde de bebeğin ağırlığına uygun bez seçilmelidir.

Bebeklerin giyimini daima kendi giyimimizin bir kat fazlası olarak düşünmeliyiz. 3 aylık bebek vücut ısısını kontrol edemediğinden ilk 3 ayda bebeğe eldiven ve çorap giydirilmelidir. 3. aydan sonra bebeğin bulunduğu ortamın ısısı iyiyse eldiven ve çorap giydirmeye gerek yoktur.

İlk 6 ayda bebeklerin bağışıklık sistemi çok iyi gelişmez. Bu yüzden enfeksiyon kapmaya açık durumda olurlar. Bebeğin enfeksiyon kapmasını önlemek için bebeği kalabalık ortamlara sokmaktan kaçınmalıyız. Anne ya da babada bulaşabilir bir enfeksiyon varsa mecbur olmadıkça bebeğe yaklaşmamalıdır. Yaklaşması gereken durumda ise ağzına maske takması önerilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat