Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

3 yaşındaki çocukla oyun oynarken nelere dikkat edelim?

3,523
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

3 yaşındaki çocukla oyun oynarken nelere dikkat edelim?

Üç yaş çocuğu ile oyun oynarken bazı konulara dikkat etmemiz gerekir. Aslında oyun kurmak çocuğu işidir. Çocuk, en ufak metaryel ile bile oyun kurabilir, onunla oynayabilir. Bu nedenle çocuğun etrafındaki nesnelere çok dikkat etmek gerekir. Çocuğun ulaşabileceği alanlarda kesici, delici, kendine zarar verici aletler bulundurulmamalıdır. Çocuğun gelişimine yardımcı olma amacıyla çocuğa oyuncak alıyorsa, alacağımız oyuncağın onun yaş grubuna hitap eden, onun fiziksel ve bilişsel gelişimini destekleyecek özellikte olması gerekir. 

Silah, kılıç, kama gibi şiddete teşvik eden oyuncaklar çocuklar için ilgi çekici olsa da onu olumsuz yönde etkileyeceğinden çocuklardan bu tür oyuncakları uzak tutmak, bu yaş grubuna bu tür hediyeler, şiddeti anımsatan oyuncaklar almamak gerekir. 

Anne babalara en büyük tavsiyemiz, hareketlerimiz ve davranışlarımız ile çocuklara rol model olduğumuzdan, onlara iyi örnek olacak davranışlarda bulunmak olacaktır. Bir oyuncak seçerken çocukların gelişim alanlarını destekleyecek oyuncaklar olmasına dikkat etmeliyiz. Bunların arasında ise asla savaşı, kavgayı anımsacak silah, kılıç, kama gibi oyuncaklar yer almamalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat