Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

3 yaş çocuğun sosyal gelişimine yönelik nasıl oyunlar var?

16,421
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

3 yaş çocuğun sosyal gelişimine yönelik nasıl oyunlar var?

Üç yaşındaki çocuğun sosyal gelişimini destekleyecek oyunları şöyle sıralayabiliriz: Anaokulları bu oyunları hazırlamak, sunmak amacıyla açılmış kurumlardır. Çocuk anaokuluna gidiyorsa zaten sosyal bir ortamdadır. Arkadaşları ile yapacağı her türlü etkinlik sosyal alanda gelişmesini sağlar. 


Anne-babanın çocuğu anaokuluna gönderecek imkanı yoksa ve annesi ile ya da başka bir aile büyüğü ile zaman geçirmesi gerekiyorsa anne, pazara gittiğinde çocuğunu yanında götürebilir. Bu sayede çocuğun pazar alışverişini seyretmesini sağlar. Çocuğunun yaşına uygun filmler olmak üzere birlikte sinemaya veya tiyatroya giderek paylaşımda bulunabilir. Ancak sağlıklı olan şudur: Çocuğun üç yaş itibari ile anaokuluna, kendi yaşıtları ile birlikte olabileceği, kendine uygun oyunların oynandığı bir alana gönderilmesidir.  Çocukların kendi yaşıtları ile oynarak öğrenmesi, paylaşması, liderlik vasfı varsa bunu ortaya çıkarması için uygun ortamlarda bulunması sağlanmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat