Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

3 boyutlu yazıcılarda baskı boyutları nasıldır?

2,056
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

3 boyutlu yazıcılarda baskı boyutları nasıldır?

3 boyutlu yazıcılarda baskı boyutları özellikle masaüstü 3d printerlarda artık bir A4 yazıcı nasıl standarda oturduysa, 3d yazıcılarda da standarda oturmuş durumdadır. 20x20x22cm masaüstü printer baskı ölçüsüdür. Daha büyük bir baskı istiyorsanız, tasarladığınız modeli parçalara ayırıp daha büyük baskılar alabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse, uzmanımızın videoda da 26. saniyede gösterdiği köpek modeli, yaklaşık olarak 15 farklı parçadan oluşmaktadır. Siz böyle farklı parçalardan 20 cm'den daha büyük hacimde, 22 cm'den daha uzun yükseklikte ürünleri rahatlıkla üretebilirsiniz. 

3d printerla farklı parçalardan üretilmiş daha büyük hacimli baskılarda, geçme detayları herhangi bir şekilde anlaşılmaz. İstediğiniz gibi de bu ürünleri boyayabilirsiniz. O yüzden aslında baskı hacmi olarak çok fazla kısıtlanmayız. Planladığınız modeli parçalara böldükten sonra istediğiniz hacimde 3d üretim yapabilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat