Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

3 boyutlu ultrason ile bebekte nelere bakılır?

216,829
kez izlendi
Puan: 4.55 / 5
Detaylı Açıklama

3 boyutlu ultrason ile bebekte nelere bakılır?

Hamile bir kadının tüm hamileliği boyunca ultrasonografi incelemesine girmesi gerektiği konusunda katı kurallar yoktur. Herhangi bir anormallik saptandığında ya da normal olmayan bir durumdan şüphelenildiğinde ultrason incelemesi yapılabilir

3 boyutlu ultrason son dönemde çok tutulan bir yöntemdir. Hamileliğin 6. ayından sonra anne adayları bebeğin gerçek şeklini, yüzünü merak eder. 3 boyutlu ultrason ile bebeğin doğumdan önceki son hali net bir şekilde görülmektedir. 

3 boyutlu ultrason ile bebekte olabilecek sorunların neler olduğu görülebilmektedir. 3 boyutlu ultrason sayesinde yüz, vücut, dış yüzey anomalileri çok net şekilde görülmektedir. Bebeğin omur kemiğinde meydana gelen bozukluklar eğrilik, açıklık gibi. El, ayak ya da bacak gibi bozukluklar 3 boyutlu ultrason ile görülmektedir. 

Son gelişen teknoloji sayesinde bebeğin iç organlarında ya da beyin kısmında ortaya çıkabilecek anomalilerin de tespit edilmesi sağlanmaktadır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat