Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

2015'te Türkiye ekonomisini neler bekliyor?

914
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

2015'te Türkiye ekonomisini neler bekliyor?

2015'te Türkiye ekonomisini dışsal faktörler etkileyecek. Rusya'nın durumu, Ortadoğu'nun durumu, Kuzey Kore, IŞİD gibi dışsal faktörler Türkiye ekonomisi üzerinde etkili olacaktır. Bunların yanı sıra 2015 Haziran ayında gerçekleşecek seçim de ekonomi üzerinde etkili olacaktır. 


Erken seçim bu anlamda önemlidir. Türk milletinin tipik davranışı olan seçim sonrasını merak etme ve seçime kadar sakin kalma da söz konusu olacaktır. Bu davranış bazı işlerin askıya alınmasına neden olacaktır. Hükümetin yeni bir ekonomi modeli için seçim sonrasını beklemesi, iş adamlarının yeni bir yatırım için seçim sonrasını beklemesi durumu vardır. 

Üst üste son 3 yıldır seçim olduğundan bu durum üç yıldır yaşanmaktadır. Belediye seçimi, cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçim 3 yıldır sırasıyla bizi sandıklara götürüyor. Bu gündemi yorgun hale getirir. Yurt dışı dinamikler ve Haziran ayında yapılacak genel seçimler 2015'te Türkiye ekonomisini etkileyen faktörlerin başında gelir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat