Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

2015'te önemli doğa olayları olacak mı?

623
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

2015'te önemli doğa olayları olacak mı?

Bu yıl tutulmalar ile özellikle su ile ilgili alanlar tetikleniyor ve Dünya genelinde, tsunami, seller ve aşırı ve dengesiz yağışlar nedeniyle su kaynaklı sorunlara daha açık olacağız.

Asya ve Hindistan gibi bölgelerde su sıkıntısı ve kuraklık görülebileceği gibi, Avustralya, Amerika ve Avrupa'da ise dengesiz yağışlarla ilgili sorunlar yaşanabilir. Ekim alanları açısından risk teşkil eden bu etkiler, yiyecek sorunlarına kadar gidebilen genel problemlere daha açık duruyor.

Depremler açısından daha çok deniz kaynaklı depremler söz konusu olabilir. Doğal afetler adına riskli dönemler, Mart ve Mayıs arası ile Ekim ile Aralık arası olan zamanlarda daha yoğun duruyor.

2015'de ülkemiz ve dünya adına almamız gereken tedbirlerin başında su kaynaklarını doğru kullanmak, güvenceye almak; sel ve benzeri durumlara daha açık, riskli bölgelerde düzenleme yapmak diyebiliriz.

Gerek dünyada, gerekse ülkemizde yeşil alanlar, tarım alanları, ormanlar bu kadar gelişigüzel tahrip edilmemeli. Aksi halde önümüzdeki dönemde temiz su kaynakları adına baş gösterebilecek sorunların yanı sıra, seller ve erozyon sorunları dünyanın ve ülkemizin başına ciddi sıkıntılar açabilir. 

Güzel bir sene geçirmeniz dileklerimle. Başka bir konuda görüşmek üzere

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat