Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

2015 yılbaşı göz makyajı nasıl yapılır?

708
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

2015 yılbaşı göz makyajı nasıl yapılır?

Cildin nemlenmesinin ardından 2015 göz makyajı işlemlerine başlayabiliriz. Bir dakika kadar bazın kurumasını bekliyoruz. Ardından gözümüze ışıltılı, kremsi yapıdaki bazı uygulayacağız. Gözün pınarlarından başlayarak bazı yayıyoruz. 

Göz pınarlarına ve kaşımızın altına şampanya tonu farımızı geçiyoruz ve kaşımızın daha kalkık görünmesini sağlıyoruz. Böylece bazımız daha kalıcı olacaktır. Ardından göz kapağının orta kısımlarına koyu renk far uygulayacağız. 

Gölge için uygulayacağımız far tonu, sıcak tonlarda bir kahve tonu olmalıdır. Bu uygulama, gözümüzün şeklini belli edecek, kaşımızın altından bir parmak mesafe bırakarak belirlediğimiz bölgeye farı uyguluyoruz. Göz pınarlarında daha incelerek devam ediyor, göz pınarlarında ise daha yoğun. Simli makyaj bazımızın üzerine sıcak tonlarda kahverengi uyguladık. 

Kaş altlarında şampanya tonu geçtik. Sonrasında birbirine karıştırarak çizgi görünümünü ortadan kaldırdık. Şimdi gözün dış köşelerine uygulayacağımız siyah far ile, smokey eyes görüntüsü vererek, açıktan koyuya bir uygulama yapıyoruz. Siyah farı çok az uygulamalıyız çünkü doğru uygulanmazsa siyah çizgiler çok belli olur. Far uygularken fırçanın üzerine aldığımız siyah farı, hafif vuruşlarla göze uygularsak, gözler daha çekik görünür ve daha buğulu bir bakış elde edilmiş olur. Eğer makyajı daha abartılı yapmak istiyorsak siyah farı daha yoğun şekilde uygulamalıyız. 

Göz gölgelendirmesinin son aşaması olarak eyeliner ve takma kirpik uygulamalarına geçeceğiz. 2015 yılbaşı makyajı için, 1960'larda olduğu gibi Twiggy kirpikler moda. Twiggy kirpikler, üst kirpiğe de alt kirpiğe de takma kirpiğin takılması anlamına geliyor. Geçişlerimizin daha yumuşak olması için kahverengi tonu siyah far ile kaş altı arasına geçiyoruz. 

Kirpik diplerine göz kalemi uyguluyoruz. Göz pınarlarına ince, daha sonrasına düz bir çizgi şeklinde kalem çekiyoruz. Kalemin ucunu istediğiniz gibi uzatabilirsiniz. Eğer göz kapağı düşük olsaydı, eyeliner aşağıya doğru çekiyoruz ya da daha kısa bir eyeliner çizgisi kullanıyoruz. Göz altına yarım eyeliner çizgisi uyguluyoruz. Ardından kulak çubuğu ile dağıtıyoruz. 

Göz içine ise beyaz kalem çekiyoruz. Bunun amacı gözü daha büyük göstererek makyajın patlamasını sağlamak. Takma kirpik uygulamasından önce kirpiklerimize rimel sürüyoruz. Takma kirpiğin gözümüze uygunluğundan emin olduktan sonra yapıştırıcıyı diplere sürüyor ve gözümüzün tam ortasına yapıştırıyoruz. Kurumasını bekledikten sonra, rimel sürerek sabitleme işlemini yapıyoruz. Ardından alt kirpiğe de aynı işlemi uyguluyoruz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat