Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

2 yaş çocuğunun sosyal gelişimi nasıldır?

7,987
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

2 yaş çocuğunun sosyal gelişimi nasıldır?

2 yaşındaki çocuğun sosyal gelişimini etkileyen en önemli faktör çocuğun dil gelişimidir. Eğer dil gelişimi iyi ise sosyal gelişimi daha iyi olacak anlamına gelir. Sosyal olarak baktığımızda 1 yaşındaki çocuk daha hareketlidir. Her tarafa koşar, zıplar. 

Sosyal olarak da bencil bir dönemdir. Çocuk her şeye "benim" der. Hiçbir eşyasını paylaşmaz. Besin olarak ya da oyuncak olarak baktığımızda onu direk kendisi almaya çalışır ve çevreyle paylaşmaz. Kendi akranlarıyla birlikte oynar ama yan yana oynar. Birlikte oyun kurmazlar. 

Her şeyi keşfetmeye eğilimlidir. Bir oyuncağı, bir kapı nasıl açılır keşfetmek ister. Daha çok yeni şeyler öğrenmek için çaba sarf eder. 

2 yaşındaki çocuğun sosyal gelişimini hızlandırmak ya iyi yöne kaydırmak için, çocukla iletişim içinde olmalısınız. Çocukların hep canlı varlıklarla iletişim kurması sosyal gelişimini olumlu yönde etkiler. Çocuğa kitaplar okuyun, hikayeler anlatın ve çocukla birlikte lego oynayın. Değişik şeyler keşfetmesi için çaba sarf edebilirsiniz. Oyun dönemi olduğu için oyunlarla sosyal gelişimini ileriye götürebilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat