Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

19 Mayıs 2015 Merkür rötarında nelere dikkat etmeliyiz?

785
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

19 Mayıs 2015 Merkür rötarında nelere dikkat etmeliyiz?

19 Mayıs 2015 Salı günü başlayacak Merkür rötarı İkizler burcunda gerçekleşiyor. 


Merkür iletişimden sorumlu önemli bir gezegendir. İkizler ise zodyakta iletişim yeteneklerimizden sorumlu bir burçtur. Bu nedenle 19 Mayıs ile 11 Haziran arasında aktif olacak Merkür rötarı, öncelikle İletişim alanlarımızda duraksamalara neden olabilir. Özellikle iletişim, reklam, yazı ve yayıncılık işleri yapanlarla, basın ve medya dünyası adına Merkür rötarı karışıklıklara neden olabilir dikkatli olmakta fayda var. 

Rötarın etkin olacağı 19 Mayıs ile 11 Haziran arası anlaşma ve kontratları mümkünse bu aralığa getirmeyin ve bekleyin. Yapmak zorunda olduğunuz sözleşmeleri ise iyi inceleyin ve gerekirse bir uzmandan destek aldıktan sonra imzalayın. Genel olarak imza attığınız her konuda tedbirli olmalısınız. 

Merkür gerilemesi en genel hali ile kiralama, her türlü alım satım, teknolojik ve elektronik alımlar, cep telefonları ve bilgisayarlar açısından hassas bir döneme işaret ederken, bu konulardaki alımlarınızı bekletmenizi tavsiye ederim. Rötar sırasında başlattığınız projeler, yeni iş görüşmeleri, iş anlaşmaları, işe başlangıçlar gerileme sonrası önceden fark etmediğiniz alanlarda sizi zorlayabilir. 

Çevrenizle olan iletişim, sözlü ve yazılı haberleşmeleriniz adına da rötar boyunca daha dikkatli olun. Bilinmesini istemediğiniz bir mesajınızın ortaya çıkması, mesajın yanlış birine gönderilmesi, İnternet üzerinden yapacağınız alışverişler veya benzeri konular da sıkıntı yaşamanız söz konusu olabilir. 

Yeni bir web sitesi kurma düşünceniz varsa, rötar sürecinde daha çok inceleme yapın ama web sitesinin açılışını bu döneme denk getirmeyin. Rötar sırasında Merkür ve Mars kavuşum yapacak. Bu etki düşünmeden konuşmaya, tepkisel olmaya, gerginliklerin artmasına neden olurken, kazalar, unutkanlıklar, eşya kayıpları ve teknik aletlerin bozulması açısından da risk teşkil etmekte. 

Özellikle kavuşumun belirgin olacağı 27 Mayıs öncesi ve sonrası birkaç günlük süreçte sakin olmak, dikkatli araba kullanmak, ev içi ve dışı kazalara karşı tedbirli olmak gerekecek. 

24 ile 30 Mayıs arası, araba alım satımları, teknolojik veya teknik aletlerin alımlarını bekletmeniz doğru olur. Merkür gerilemesi elbette her yönü ile olumsuz değil. Unutmamanız gereken bu süreci bekleyerek geçirip, sabırlı olmayı öğrenmeniz. Ayrıca daha önce kaybettiğiniz bir eşyayı bulmak, yine önceden başlayan bir işin yeniden gündeme gelmesi söz konusu olabilir. 

Eski bir dost veya kişiden haber almak, birbirinizi kaybettiğiniz bir arkadaşınız veya dostunuz ile yeniden kavuşmak rötarın olumlu yönü diyebilirim. 

Merkür rötarı öncesi başlayan bir işi yürütmek veya sonuçlandırmak sorun değildir. Önemli olan 19 Mayıs ile 11 Haziran arasında başlayan ve biten işlere dikkat etmektir. Rötar sırasında başlayan ama bitmeyen işler ise rötar sonrası fikrinizin veya bakış açınızın değişmesi ile farklı bir yöne kayabilir. 

Merkür gerilemesini size faydalı olacak şekilde tamamlamanızı dilerim. Yeni bir konuda görüşmek üzere.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat