Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

14 aylık bebek nasıl beslenmeli?

42,479
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

14 aylık bebek nasıl beslenmeli?

14 aylık bebek beslenmesi için en önemli nokta sofrada tüm ailenin bir arada yemesidir. Beslenme yöntemi çok önemlidir. Bebeği oyunlarla oyalayarak, o farkına varmadan onu beslemek doğru değildir. Erişkinler gibi düzenli bir şekilde 3 öğün kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği sofrada hep beraber yenmelidir. 


Yemek yemek fiziksel bir ihtiyaçtır ama bunun sosyal bir yönü olduğu da unutulmamalıdır. Sofrada düzenli yemek yiyen erişkinleri gören 14 aylık bir bebek onlarla birlikte düzgün yemek yemeyi öğrenir. Çocukların da yemek yiyeceğini düşünerek yemekleri daha az yağlı, daha az tuzlu ve daha sağlıklı yemekler olarak tercih etmeliyiz.

Abur cubur yemeye merak bu yaşlarda başlar. Krakerler, cipsler, kızartmalara çocuğu alıştırmamak gerekir. Çocuk beslenme alışkanlığını bu yaşta edinir, bu nedenle çok dikkatli olmak gerekir. Gelecekte obezitenin temelleri de bu yaşlarda atılır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat