Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Zor yemek yiyen çocuklara nasıl yaklaşılmalı?

42,860
kez izlendi
Puan: 4.32 / 5
Zor yemek yiyen çocuklara nasıl yaklaşılmalı?
Zor yemek yiyen çocukların üzerine çok fazla gitmemek gerekiyor. Bu tam tersine olumsuz bir tepki yaratıyor. Çocuklar daha fazla yemeyi artık bir düşman olarak görmeye başlıyorlar. Çünkü her seferinde bununla ilgili bir sorun çıkıyor ve anne onu azarlıyor.

Çocukları zorlamayın

Böyle durumlarda çocuk negatif ilgiden bunalmaya başlıyor, yemek artık onun için bir kabus haline dönüşüyor. Yemekte ne olursa olsun onun için yemek yemek büyük bir sorun oluyor. Çünkü karşı tarafta sürekli bir eleştirme ve sürekli bir tatminsizlik oluyor.

'Neden tabağının hepsini bitirmiyorsun? Neden onu da yemiyorsun? Neden şöyle yapmıyorsun?' tarzı sorular çocukları geliştirmek yerine yemekten tamamen soğumasına neden oluyor.

Burada özellikle annelere çok büyük bir görev düşüyor. Çocuklarınız acıktığı zaman zaten kendileri yemek yiyeceklerdir. Bu yüzden çok fazla üzerine gitmeyin.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat