Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Zam istemek için nasıl bir zamanda yöneticimize gidelim?

738
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Zam istemek için nasıl bir zamanda yöneticimize gidelim?

Her işyerinin kendine özgü bir atmosferi, her patron ya da yöneticinin kendine özgü karakter özellikleri olabilir. Bu nedenle iş yerinde ücret zammı isteme konusunda net bir zaman vermek mümkün değil. Ancak her işin bir zamanı vardır ve aynı şekilde zam istemek için doğru zamanın kollanması gerektiği muhakkak. Doğru zamanı hissetmek ve yakalamak ise zammı isteyen çalışanın elinde. 


Çalışan zam istemek için uygun motivasyon ve kararlılığa sahip olsa bile doğru zamanda yöneticinin kapısına gitmezse zammı sonuna kadar hak etmiş olsa bile hüsrana uğrayabilir. Örneğin bir durumda yönetici ya da patron öyle keyiflidir ki çalışanın zam talebini anında kabul eder. Ancak zam istenen kişi keyifli de olsa zammı isteyenin üslubu keyif kaçırıcı olmamalıdır. Aynı şekilde patronun keyfi yoksa da hak ettiğiniz zammı alamayabilirsiniz. 

Yani maalesef hak edin ya da etmeyin zam talebinizin karşılık bulması için doğru zamanı seçmeniz şart. Bu nedenle talebinizin muhataplarının doğru zamanlarını kollamayı ihmal etmeyin.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat