Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yüzerken nefesimizi nasıl ayarlamalıyız?

235,307
kez izlendi
Puan: 4.54 / 5
Yüzerken nefesimizi nasıl ayarlamalıyız?
Yüzerken en önemli noktalardan birisi de doğru nefes alıp vermektir. Sırtüstü branşında diğer branşlara göre daha rahat nefes alabildiğimiz için herhangi bir sıkıntı yaşamayız. Bireyler suyun dışında ne kadar rahat nefes alıp veriyorlarsa sırtüstü stilde de durum aynıdır. 

Serbest, kurbağalama ve kelebek branşlarında aynı şeyi söyleyemeyiz. Dünya genelinde serbest stilde en çok kullanılan nefes stili 3 kol bir nefestir. Üç kulaç atıldıktan sonra baş yana doğru çevrilir, rahat bir şekilde nefes alındıktan sonra yüzmeye devam edilir. 

Kurbağalama branşında ise kol ve ayak devri tamamlandıktan sonra nefes alınır, kelebek branşında ise bir kol ve iki ayak devri tamamlandıktan sonra baş dışarı çıkarılır ve nefes alınır. Antrenman kalitesinin arttırmak için nefes kontrolüne dikkat etmek gerekir.
Spor & Hobi Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat